طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان

بدون دیدگاه

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان

برای طراحی یک اتاق مستقل که کودک شما نسبت به آن تعلق خاطر داشته و احساس استقلال کند باید انتخاب های درستی را انجام داده تا چیدمان متفاوتی به وجود آید. کودکان وقتی به سنین نوجوانی می رسند تمایل زیادی را دارند که اتاقی با دکوراسیون متفاوت داشته باشند و باید به نوجوان خود این فرصت را بدهید که در انتخاب عناصری که قرار است در اتاق او قرار داده شود تصمیم بگیرد.

برای تبدیل اتاق کودک به یک اتاق مستقل بهتر است پیش قدم شده و با تغییرات و جابه جایی چند عنصر به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد. البته در صورتی که فرزند شما به سنی رسیده است که بتواند نظر بدهد می توانید با استفاده از سلیقه او بخش هایی از اتاق را تغییر دهید.

اگر می خواهید اتاق فرزند خود را از حالت کودکانه خارج کنید و سر و وضع مستقلی به آن ببخشید باید راهکار هایی را در نظر بگیرید تا فرزند شما بتواند دکوراسیون متفاوتی را تجربه کند.

۱- اتاق نوجوان شما نیاز به مبلمان و وسایل جدیدی دارد که باید در ابتدا آنها را تدارک ببینید. البته می توان از بعضی از وسایلی که قبلا در این اتاق بوده است با جلوه  دیگری استفاده کنید. برای مثال جعبه ای که مخصوص قرار دادن اسباب بازی ها بوده است را با رنگ آمیزی زیبا و متفاوت به جعبه قرار دادن کتاب ها و سایر وسایل کوچک تبدیل کنید.

۲- کتاب ها و عناصر دکوری که به صورت معمول فرزند شما از آنها استفاده می کند را می توانید در یک قفسه با طبقات متفاوت قرار دهید.

۳- قرار دادن میز تحریر، یک مبل تک نفره به همراه تخت خواب مناسبی که با سن فرزند شما و همچنین ابعاد اتاق تناسب داشته باشد از دیگر کار هایی است که برای تغییر اتاق می توان انجام داد.

۴- فراموش نکنید که عناصری که فرزند شما در دوران کودکی از آنها استفاده کرده و رنگ و بویی کودکانه دارد را باید از اتاق خارج کنید تا با انجام این کار قدم دیگری برای تغییر حال و هوای کودکانه در اتاق مستقل فرزند خود بردارید.

۵- روتختی و ملحفه اتاق نوجوان خود را عوض کنید و سعی کنید طرح ها و رنگ هایی را انتخاب کنید که متناسب با سن فرزند و همچنین سلیقه او باشد. رنگ های تند و برجسته در اتاق نوجوانان از اهیمت بالایی برخوردار است و باعث می شود تا تخیلات آنها تحریک شود و شاهد پیشرفت های آنها باشید.

۶- در صورتی که پرده اتاق باحال و هوای کودکی تطابق دارد می توانید از پرده ای با رنگ های مورد علاقه فرزند خود استفاده کنید.

۷- به صورت معمول در اتاق مربوط به کودکان از فرش یا قالیچه های کودکانه با تصاویر کارتونی استفاده می شود و حالا با تغییر سن فرزند خود بهتر است از فرش و قالیچه ای که دارای طرح و رنگ های اسپرت است استفاده شود تا از این طریق تناسب موجود در اتاق بهم نریخته و با سن فرزند شما همخوانی داشته باشد.

۸- اتاق فرزند شما در صورتی حالت شخصی و مستقل به خود می گیرید که رنگ دیوارها را متناسب با سبک و جلوه اتاق نوجوان خود رنگ آمیزی کنید و برای اینکه نتیجه دلخواه حاصل شود می توانید برای رنگ آمیزی اتاق از او نظر بخواهید. البته در پاره ای مواقع فرزند شما رنگی را انتخاب می کند که چندان مناسب دیوار نبوده و توصیه می کنیم در این حالت با مذاکره رنگ مناسب سلیقه نوجوان خود را انتخاب کنید.

۹- در صورتی که متراژ اتاق کوچک است می توان از مبلمان چند منظوره مانند کاناپه های تخت خواب شو یا صندلی هایی با فضاهای ذخیره سازی استفاده نمود.

۱۰- فرزند شما در سن نوجوانی بدون شک اتاق کاربردی تری نسبت به سنین کودکی دارد و از این فضا به جهت مطالعه، سرگرمی و استراحت استفاده می کند. از این رو باید برای بخش های مختلف اتاق از نورپردازی های مناسب و کاربردی بهره گرفته شود تا بتوان نور فضای مورد نظر را تامین کند.

۱۱- جهت طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان دیوار های اتاق را می توان با استفاده از استیکر و پوستر های سه بعدی با تم ورزشی و … که مورد علاقه فرزندان در سنین نوجوانی می باشد  تزئین کرد و حتی با کمک چند قاب عکس که مربوط به دوستان و خانواده است می توان فضای متفاوتی برای یک اتاق مستقل ایجاد نمود.

۱۲- اگر فرزند شما به کار های هنری یا کاردستی های مختلف علاقه دارد می توانید تعدادی از آثار خودش را به دیوار نصب و یا در بخشی از اتاق او قرار دهید و به نحوی در دکوراسیون اتاق آنها را به نمایش بگذارید. انجام این کار یکی از راهکار هایی است که حال و هوایی خصوصی در اتاق ایجاد می کند و فرزند شما در اتاق خودش احساس تعلق خاطر می کند.

۱۳- جهت طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان خود می توانید اکسسوری های مختلفی را به جهت نظم بخشیدن در فضا قرار دهید. برای مثال چند سبد دکوراتیو پر از گل سر های زیبا یا سبدی که در آن تعدادی سی دی بازی وجود دارد در اتاق دخترها و پسر ها می تواند به عنوان یک ایده برای ایجاد نظم بیشتر در اتاق استفاده شود.

نوشتهٔ بعدی
ساماندهی دکوراسیون منزل
نوشتهٔ پیشین
استفاده از کنج ها در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید